Haber

Son ankette ilk cins için dar bir sonuç! Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasındaki uçurum açılıyor

  • Haber7 – ÖZEL

Türkiye tarihinin en kritik seçimlerine 31 gün kala seçmenin nabzını tutan sandıklara bir yenisi daha eklendi. Areda Survey danışmanlık şirketi tarafından yayınlanan anketin sonuçları, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin çok kritik bir aşamaya geldiğini gösterdi.

  • Areda Survey’in anketi 27-30 Mart 2023 ortalarında yapılmıştır. 2 bin 731Kişi üzerinde bilgisayar desteği ile yüz yüze gerçekleştirilmiştir.

Areda Danışmanlık’ın yaptığı kamuoyu araştırması sonuçlarına göre cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğanile Kemal Kılıçdaroğluarasındaki fark 8.4seviye.

BİRİNCİ ÇEŞİT İÇİN KILPAI SAYISI

Bu Pazar cumhurbaşkanlığı seçimi olsa, hangi adaya oy verirsiniz?Katılımcıların sorusuna %49,9sen Recep Tayyip Erdoğangörüş bildirdi.

Kemal Kılıçdaroğluoranı %41,5′kaldın.

Diğer adaylardan Muharrem İnce %5,3, Sinan Ogan %34seviye.

  • Seçimin birinci çeşitle sonuçlanabilmesi için bir adayın en az %50Oy alması gerekiyor.

 

İNCE’DEN EN ÇOK OYU KİM VERİYOR?

Adaylığı tartışılan Taşra Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce Anketten ilginç bir sonuç çıktı. 2018 genel seçimlerinde Muharrem İnce’ye destek vereceklerin oy tercihi CHP çok düşük oranda Öyle görünüyor. Areda anketine göre 2018 genel seçimlerinde CHP’ye oy verenler %1,7’siTercihini Muharrem İnce’den yana kullanacak.

MHP’ye oy verenler %12.3′ü, İYİ Parti’ye oy verenler %8.1AK Parti’ye oy verenler %5,1HDP’ye oy verenler %birCumhurbaşkanlığı seçimlerinde İnce’yi destekleyeceklerini söyledi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu