Haber

Hatay Devlet Hastanesi de boşaltıldı.

Hatay’da meydana gelen iki depremin ardından boşaltılan Hatay Devlet Hastanesi önünde CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay; “Hatay’da vatandaşlarımızın sağlık hizmeti alacağı bina kalmadı. Şu anda oluşturulan sahra çadırlarında insanlar tedavi edilmeye çalışılıyor. Bu depremin ardından sağlık amaçlı getirilen bir binanın yıkıldığını gördük. artık sağlıksız. 20 yıldır ülkeyi yöneten anlayış maalesef bu hastaneyi tarım arazilerinin ortasına kurmuş. Depremde bu bina kullanılamaz hale geldi” dedi.

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, Hatay’da 20 Şubat’ta meydana gelen 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki depremlerin ardından boşaltılan Hatay Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yaptı. ilk depremde kullanılamaz hale geldi. Erbay’ın açıklaması şöyle:

“Depremin ilk gününden itibaren CHP’li milletvekilleri olarak Hatay bölgesindeyiz. Vatandaşımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Özellikle ikinci büyük depremin ardından Hatay’da vatandaşımızın sağlık hizmeti alabileceği bina kalmadı. İşte şu anda arkamda gördüğünüz Hatay Devlet Hastanesi.Şu anda oluşturulmakta olan sahra çadırlarında insanlar tedavi olmaya çalışıyor.Yani sağlık amaçlı yapılan bir binanın artık sağlıksız olduğunu gördük. 20 yıldır ülkeyi yöneten anlayış maalesef bu hastaneyi tarım arazilerinin ortasına kurmuş.İlk depremde bu bina kullanılamaz hale geldi.Ayağa kalkıp hasarlı yerleri tedavi etmesi ve gerçek anlamda iş yapması mümkün değil. .”

sarkikaraagac-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu