Ekonomi

Borsa İstanbul güne nasıl başladı?

Investing.com – BİST 100, güne %0,13’lük kısmi düşüşle 4.777,51 puandan başladı.

BIST 100 endeksi hafif negatif ve yatay bir başlangıçla açıldıktan sonra ilk süreçlerde bir miktar tepki görüldü. Endeks, ilk saatte 4.800 puan bandına gerçek bir hareket kaydetti.

açılışta faktoring, teknoloji, KOBİVe turizmgüne alıcılı başlayan hisselerde zirvede yer aldı. İletişimÖte yandan güne olumsuz başlayan tek bölüm oldu. finans, SanayiVe hizmetşube ise ilk süreçlerde %0,5’in üzerinde değer kazandı.

BIST 100 endeksinde yer alan hisselerin ortasında SMRTG, ALFASVe TRAKgüne yükselişle başlayan hisselerin zirvesinde yer aldı. KARSN, GUBRFVe baltakısmi düşüş yaşadı.

Borsa İstanbul genelinde süreçleri yeni başlatmış olan, GRTRKVe EUPWRdıştan IŞINLARgüne tavan fiyatla başladı. İMASMhissenin baz serisi devam ederken KBYOaçılışta yüzde 6’lık düşüşle en çok gerileyen ikinci pay oldu.

Dış piyasalarda Asya endeksleri günü pozitif bir seyirle kapattı. Avrupa borsaları ise genel olarak satıcılarla açıldı. Bilanço döneminin ortasında ABD endeksleri Nasdakolumlu ayrışmakla birlikte dün yarım puan artış kaydetti. S&P 500Ve Dow JonesÖte yandan günü negatif kapattı.

Günün ilk saatlerinde ABD vadeli işlemleri pozitif seyrederken, Avrupa vadeli endeksleri hafif satışlarla yatay seyretti.

Author: Günay Caymaz

Borsa verileri, gerçeğe uygun değer, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. katılmak tıklamak .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu