Haber

Zonguldak’ta 30 maden işçisi facianın 13. yılında anıldı

ZONGULDAK’ta 17 Mayıs 2010’da meydana gelen grizu patlamasında hayatını kaybeden 30 maden işçisi, facianın 13. yılında dualarla anıldı.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Kurumu Müdürlüğü Karadon Yeni Servis Kuyusunda 2010 yılında yerin 540 metre altında meydana gelen patlamada; Taşeron firmada çalışan 2 mühendis ve 28 işçi hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden maden işçileri için facianın 13. yıl dönümünde saat 07:45’te madenin önünde anma töreni düzenlendi. Törene TTK Genel Müdür Yardımcısı Muharrem Kiraz, GMİS Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, sendika yöneticileri ve maden işçileri katıldı. Kur’an-ı Kerim’in okunduğu törende madencilere gül suyu ve Mevlit şekeri ikram edildi.

‘YAŞADIĞIMIZ SON KAZA OLSUN’ GMİS Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, “2010 yılında yaşadığımız trajik kaza sonucu hayatını kaybeden kardeşlerimizi anmak için bir araya geldik. tüm maden şehitlerimizin ve 2010 yılında hayatını kaybeden şehitlerimizin ruhları.Hayatını kaybedenlere bir kez daha,şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.Ailelerine ve tüm milletimize tekrar başsağlığı diliyoruz. rabbim bir daha böyle kazaların maden işçi camiasının başına gelmesin.yaşadığımız son kazalar olsun.KAZA GÖRMEK İSTEMİYORUZ’

4 yıllık maden işçisi Abdurrahman Ekşi, “2019’dan beri çok kaza gördüm. Ölümlü kaza da gördüm, bir abimi kaybettim. Burada hayatını kaybeden kardeşlerimiz için anma töreni yaptık. Hayırlı olsun. Böyle ölümlü kazalar görmek istemiyoruz. Biz her zaman milletimizin yanındayız. Amasra’da meydana gelen son ölümlü kazada yüreğimiz yandı. Türkiye’nin her yerine göreve gidiyoruz. Biz yaparız, biz madenciyiz. Elimizden gelenin en iyisini arkamızda bırakmıyoruz” dedi.

kocakoy-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu