Haber

Volkswagen, Çin’deki elektrifikasyon sürecini hızlandırıyor

SAIC Volkswagen ID.6 X, 24 Nisan 2023’te Çin’in doğusunda, Şanghay’da düzenlenen 20. Şanghay Uluslararası Otomobil Endüstrisi Fuarı’nda sergileniyor. (Fotoğraf: Fang Zhe/Xinhua)

TIANJIN, 19 Temmuz (Xinhua) — Alman otomobil üreticisi Çin pazarındaki varlığını pekiştirmek istiyor volkswagenGrubu, elektrifikasyon sürecine geçişini hızlandırdı.

volkswagenGroup China Başkanı ve CEO’su Ralf Brandstatter, “Dirençli pazar konumumuzla, elektrifikasyon sürecine geçişi hızlandırmak, yerel teknolojik yeteneklerimizi geliştirmek ve işimizi geleceğe tam olarak hazırlamak için temelleri atıyoruz” dedi.

volkswagenKüme Çin Küme Satış Lideri ve Volkswagen Çin Binek Araç Markası CEO’su Stefan Mecha şunları söyledi: “Pazarda devam eden fiyat savaşına rağmen 2023’ün ilk yarısında satışlarda sağlam sonuçlar elde ettik. NEV modellerindeki bariz artış şunu gösteriyor: talebin bizi en çok ilgilendiren segmentlerde yükseldiğini teyit ediyor” dedi.

Volkswagen’in Çin içten yanmalı motorlu (ICE) araç pazarındaki payı 2023’ün ilk yarısında yüzde 18’den yüzde 20’ye yükselirken, yeni güçlü araç (NEV) teslimatları da yılın aynı dönemine göre yüzde 4,8 artarak 89 bin 700 adet oldu. geçen yıl. Otomobil üreticisi, 2023’ün ilk yarısında anakara Çin ve Hong Kong’da toplam 1,45 milyon araç teslim etti.

Audi, Lamborghini ve Bentley dahil 10 markaya sahip küme, elektrifikasyon stratejisinin bir parçası olarak tam elektrikli araç yelpazesini 2030 yılına kadar 30 modele çıkararak Çin’in dinamik olarak gelişen pazarındaki güçlü pazar konumunu korumayı planlıyor.

Volkswagen, elektrikli ulaşımın yanı sıra dijitalleşme ve otonom sürüş için yerel araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) kapasitesini güçlendirmek için Çin’deki yüksek teknoloji şirketleriyle çalışıyor.

Şirket, gelişmiş sürücü destek sistemleri (ADAS) işlevlerinin yanı sıra çip tasarım yetkinliğinin gelişimini güçlendirmek için Çin’de otonom sürüş için donanım ve yazılım çözümleri sunan lider bir sağlayıcı olan Horizon Robotics ile işbirliği yapıyor.

Akıllı işletim sistemleri için ürün ve teknoloji üreticisi ThunderSoft ile birlikte çalışan Volkswagen, bilgi-eğlence ve bağlantı alanındaki uzmanlığını daha da genişletiyor.

Kaynak: Xinhua / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu