Haber

Malatya itfaiyesi fazla mesai yaptı

MALATYA (İGFA) – Aktif ve başarılı çalışmalar yürüterek vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlayan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, önceki yıllarda olduğu gibi 2022 yılında da yoğun mesai harcadı.

Konuyla ilgili Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi’nden yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın Malatya genelinde 20 farklı noktada 55 araç ve 238 çalışanıyla 7/24 hizmet verdiği belirtildi. Her noktada hizmetlerini yoğun bir şekilde sürdüren itfaiye teşkilatının, 2022 yılında 2824 itfaiye ve 4354 ikincil olay olmak üzere toplam 7 bin 178 olaya müdahale ettiği kaydedildi.

Açıklamada, itfaiyenin son bir yılda 1915 konut, işyeri, baca, araç, odunluk, bahçe ve ot yangını, 323 trafik kazası, 197 kurtarma olmak üzere toplam 520 olaya müdahale ettiği bildirildi. Ayrıca itfaiyenin 8 boğulma olayına, 12 orman, maki ve fidanlık yangını ile 74 sel baskınına müdahale ettiği belirtildi. Ayrıca, boğulma olayları dışında 33 görev daha (su altı araç kaldırma, vapur pervanesi vb.) Sualtı Arama Kurtarma Grubu tarafından müdahale edildi.

Yapılan açıklamada, olaylara sadece müdahale etmeyen Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerini de yoğun bir şekilde sürdürdüğü belirtildi.

Eğitim Faaliyetleri kapsamında, aralarında kamu kurum ve kuruluşları, tüzel kişiler ve öğrencilerin de bulunduğu 112 noktada toplam 29 bin 117 kişiye yangın eğitimi verildiği bildirildi.

Kendi bünyesinde düzenli olarak mesleki eğitim ve beden sporları faaliyetlerini yürüten Büyükşehir İtfaiyesi bu doğrultuda; İlk yardım eğitimi, temel itfaiyeci eğitimi, arama kurtarma eğitimi, olay yeri inceleme eğitimi, su altı dalış eğitimi, yüksekte çalışma eğitimi ve tünel yangını eğitiminin alındığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu