Haber

İSTANBUL? SİTE AĞINA YAPILAN OPERASYON SIRASINDA GÖZALTINA ALINAN KİŞİLER MAHKEMEYE TESLİM EDİLDİ

ESENYURT’ta site yönetimini silah zoruyla ele geçirerek 212 daireyi 785 kişiye satan Çetin Ş. liderliğindeki şebekeye yönelik operasyonlarda 30 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Esenyurt’ta bir konuttan daire satın alan konut sahipleri ile siteye ve yönetimine silah zoruyla el koyan Nihat A. ve Çetin Ş. Yönetimi altındaki ağ nedeniyle evlerine yerleşemedi. Öte yandan tehdit ettikleri sitede 212 daireyi 785 kişiye geçersiz ‘ikiz satış’ yaparak satan zanlılar, dairelerini isteyen konut sahiplerini tabancayla vurdu. Zanlıların bu şekilde yaklaşık 300 milyon lira çaldığı öğrenildi. Yaklaşık 2 yıldır parasını ödediği konutlarına yerleşemeyen mağdurlar, polise giderek şikayetçi oldu.

Şikayet üzerine iddiayla ilgili çalışma başlatan polis, 34 şüpheliyi belirledi. Zanlıların yakalanması için sabah saatlerinde İstanbul, Diyarbakır, Ankara, Elazığ, Antalya ve Muş illerinde çok sayıda adrese eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Operasyonda 30 zanlı gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 30 kişi adliyeye sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu