Haber

CHP’li Muharrem Erkek’ten parlamenter sisteme itiraf: Mümkün değil

HDP’nin terör örgütünün siyasi kolu PKK’nın ortağı olduğu 7’li koalisyonun adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs’ta yapılan seçimlerden büyük bir yenilgiyle ayrıldı. Recep Tayyip Erdoğan’dan 2 milyon 600 bin oy alan Kılıçdaroğlu, terör tutuklularına verdiği “özgürlük” sözlerini ilk tur öncesi rafa kaldırdı ve “milliyetçi” söylemlere başvurdu. Ata İttifakı adayı Sinan Oğan’ın Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklamasının ardından paniğe kapılan muhalefet kanadı, seçim öncesi ‘Kazanıyoruz’ manipülasyonlarına devam ediyor.

Kılıçdaroğlu’nun CHP’li Milletvekili Muharrem Erkek, Habertürk’e katıldığı canlı yayında ikinci tip cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

KILIÇDAROĞLU’NUN ASİSTANINI TER ETTİREN SORULAR

Muhalefetin başvurduğu ‘Erdoğan birinci turda kazanmadı’ manipülasyonunun sorulması üzerine Erkek, Erdoğan ikinci turda kazanırsa ne yapacakları sorusuna kaçamak cevaplar verdi.

Kaybedersen ne olacak? Ne diyor?” sorusuna yanıt veren Erkek, “İkinci turda kazanacağız, bunu inançla söylüyorum.” dedi.

CHP’Lİ MUHARREM ERKEKLERDEN ‘PARLAMENTO SİSTEMİNE GEÇİŞ MÜMKÜN DEĞİL’ AÇIKLAMASI

Muhalefetin en büyük seçim vaadi olan ‘parlamenter sisteme geçiş’in meclis çoğunluğunu alamadıkları için mümkün olmadığını söyleyen adam, ‘Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanırsak dengeler değişebilir’ dedi. bu sefer mecliste bu kadar yetki kullanmamamız istenebilir.” söz konusu.

Sunucu, “AK Parti ve MHP’liler bunu söylemeyeceklerini belirtiyorlar, böyle bir şey olmadığını söylüyorlar.” Ortaya girdiğinde “Parlamenter sisteme geçiş o dönemde mümkün olmayacaktı” dedi. itiraf etti.

KAYNAK: YILDIZ

kangal-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu