Ekonomi

Borsa İstanbul güne yükselişle başladı

Investing.com – BİST 100endeks güne %0,36 artışla 5457,89 puandan başladı.

BIST 100 dünkü işlemlerde 5.341 – 5.442 puan aralığında hareket ederek günü %1’lik artışla 5.438,38 puanda kapattı. Artı tarafta açılan endekste ilk işlemlerin ardından pozitif trend devam etti.

açılışta faktoring, basit metallerVe toplu taşıma %1 bandında en fazla artış görülen şubeler oldu. dünkü borsa bankalar güne düzeltme ile başlayan , açılışta %2,5’lik gerileme ile en çok satan şube oldu. daha sonra yiyecekVe maden ürünleriGüne satış elemanları ile başlayan bölümler de oldu.

Ana dalların ortasında SanayiVe hizmetgüne yarım puanlık artışla olumlu başladı. finansÖte yandan bankalardaki çekilmenin de etkisiyle ilk dakikalarda yüzde 0,7’lik düşüşle devam ediyor.

BIST 100 endeksinde yer alan hisselerin ortasında KRDMD, ISDMR, TOASOVe SMRTGgüne yükselişle başlayan hisselerin zirvesinde yer aldı. TUKAŞaçılışta %7 azalarak BİST 100’de en çok düşen pay oldu. GİBİ YAPMAK, güne %5’e yakın düşüşle başladı.

Dış piyasalarda Asya endeksleri Nikki borsa dışında negatif seyrini sürdürüyor. Avrupa endeksleri dün CAC 40’taki kısmi düşüş dışında yükselişe geçti. ABD endekslerinde ise orta karışık bir seyir izledi. NasdakVe S&P 500günü kapatırken Dow Jones , günü negatif kapattı. Sabah saatlerinde ABD ve Avrupa vadeli endeksleri satıcılarla hareket ediyor.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu