Haber

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Belçika’da Avrupa Konseyi Başkanı ile görüştü

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ile temaslarda bulunmak üzere geldiği Belçika’da bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Belçika’nın başkenti Brüksel’de temaslarda bulunuyor. Aliyev, Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel ile bir araya geldi. Aliyev, Brüksel temasları kapsamında Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile üçlü görüşme gerçekleştirecek. Görüşmenin ana gündemini Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki barış anlaşması müzakerelerinin devam etmesi oluşturuyor.

Üçlü formattaki son toplantı 31 Ağustos 2022’de yapıldı.

Cumhurbaşkanı Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Paşinyan, AB Lideri Charles Michel’in davetlisi olarak 14 Aralık 2021 ve 6 Nisan 2022 tarihlerinde Brüksel’de bir araya geldi. Üçlü formattaki son toplantı 31 Ağustos 2022’de yapıldı. 7 Aralık 2022’de Brüksel’de yapılması planlanan üçlü toplantı, Ermenistan Başbakanı Paşinyan’ın toplantıya katılmak şartıyla katılabileceğini açıklamasının ardından yapılmadı. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron katıldı. – BRÜKSEL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu