Haber

Adana’da engelli raporu vaadiyle dolandırıcılık

ADANA’da engelli ihbar oranını artırma vaadiyle 20 kişiyi yaklaşık 750 bin liralık dolandıran 3 zanlıdan 1’i tutuklandı. Zanlıların hastane çevresinde bekledikleri ve “Hastanede birini tanıyorum, sakatlık oranını arttırabiliriz” diyerek engelli vatandaşları kandırdıkları belirtildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Kabahatler (KOM) Şube Müdürlüğü Mali İşler Amirliği ekipleri, 13 Haziran’da düzenledikleri operasyonda hastaneden engelli raporu alan 20 kişi ile polisle yaklaşık 750 bin lirayı dolandırdığı belirlenen 3 zanlıyı yakaladı. engelli bildirim oranını artırma vaadi. Gözaltına alınan zanlıların, “Hastanede birini tanıyorum, mani oranını yükseltebiliriz” diyerek hastanelerin yanında bekledikleri ve engelli vatandaşları kandırdıkları öğrenildi.

ORGAN VEYA DOKU TİCARETİNDEN ONAYLANMIŞTIR

Zanlılar Aydın Yıldırım (50), Emine Ç. (37) ve Ahmet A. (56), emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Ahmet A., savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Daha önce ‘organ veya doku ticareti’ yaptığı belirlenen Aydın Yıldırım, nöbetçi hakim tarafından tutuklanırken, Emine Ç. isimli kontrol kuralı ile serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu